Paweł Urbański


Po ukończeniu Szkoły Biznesu podjąłem pracę w firmie doradczej Central Europe Trust (CET), jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się międzynarodowych firm doradztwa strategicznego. W CET pracowałem przez 13 lat – od stanowiska Konsultanta do Partnera, zdobywając doświadczenie przy realizacji kilkudziesięciu projektów doradczych dla wiodących firm na rynku Europy Centralnej i Wschodniej.

Kontakt ze Szkołą Biznesu udało mi się utrzymywać przez kolejne lata dzięki prowadzeniu zajęć ze studentami. Po sześciu latach wyjechałem do Londynu, gdzie ukończyłem doktorat z ekonomii w Imperial College na Uniwersytecie Londyńskim. Nie ukrywam, że inspiracji i wsparcia przy realizacji tej decyzji udzielili mi wspaniali profesorowie, których poznałem w Szkole Biznesu.

W 2006 r. przyjąłem propozycję pracy w Zarządzie Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). W czasie gdy byłem Wiceprezesem, a następnie Prezesem PSE zrealizowałem cel, który skłonił mnie do podjęcia tego wyzwania – budowy jednej z największych firm energetycznych w Europie Centralnej. Tak powstała PGE – Polska Grupa Energetyczna, obecnie najbardziej wartościowa polska firma notowana na GPW.

Od 2009 r. jestem właścicielem i Prezesem firmy INVEN Group. Firma ta przygotowuje i inwestuje w projekty w energetyce odnawialnej. Jest to dziedzina energetyki, którą w Polsce czeka najbardziej dynamiczny rozwój.

Gdy patrzę dziś na moją karierę zawodową, studia MBA w Szkole Biznesu PW były punktem zwrotnym i otworzyły mi nowe możliwości. Chociaż minęło już 16 lat nadal utrzymuję bliskie kontakty ze Szkołą, z profesorami, koleżankami i kolegami, których poznałem w czasie studiów.