dr Katarzyna Kolasa


Obywatelstwo:

polskie

Doświadczenie zawodowe:

Katarzyna Kolasa posiada 14-letnie doświadczenie z zakresu ekonomiki zdrowia i farmakoekonomiki. Tytuł doktora nauk ekonomicznych zdobyła w 2007 roku w Szkole Głównej Handlowej. Temat rozprawy traktował o porównaniu realizacji zasady równości i sprawiedliwości społecznej w zakresie finansowania ochrony zdrowia pomiędzy Polską a Szwecją.

Katarzyna Kolasa posiada siedmioletnie doświadczenie w pracy w dziale farmakoekonomiki i Market Access w firmie farmaceutycznej. Od 2012 roku jest zatrudniona na stanowisku Head of Market Access Central Europe w firmie Biogen Idec w Szwajcarii. Wcześniej pracowała w dziale R&D AstraZeneca w Szwecji oraz Bristol Meyers Squibb w Centralnej Europie. Katarzyna Kolasa jest autorem licznych publikacji naukowych, ukończyła kursy z zakresu farmakoekonomiki na uczelniach zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Norwegii.

Praktyczne umiejętności z zakresu ekonomiki zdrowia zdobyła pracując przez sześć lat dla szwedzkiego sejmiku samorządowego regionu Kalmar. W 2012 roku wspomagała również Bank Światowy w ocenie systemu finansowania świadczeń zdrowotnych w Polsce. Od 2010 roku pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Farmakoekonomiki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2012 -2013 była leaderem grupy „Ochrona Zdrowia” w fundacji FOR profesora Balcerowicza. Od 2012 roku jest tutorem HTA w organizacji non profit DIA.