Dr hab. Piotr Wasylczyk

Dr hab. Piotr Wasylczyk jest profesorem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz research fellow na Univeristy College London. Studiował (najczęściej fizykę) w Warszawie, Uppsali i Amsterdamie, poza Uniwersytetem Warszawskim pracował również (najczęściej jako fizyk) w Oxfordzie i Florencji. Po wielu latach budowania laserów i wymyślania nowych metod pomiarów impulsów laserowych zajął się wytwarzaniem struktur o ciekawych własnościach optycznych za pomocą druku 3D w nanoskali oraz konstruowaniem mikrorobotów inspirowanych żywymi stworzeniami. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i finalistą polskiej edycji konkursu Fame Lab w 2016 roku.

Nie mogąc ścierpieć nudnych i niezrozumiałych wystąpień na konferencjach naukowych, zaczął nauczać sztuki prezentacji, najpierw na Uniwersytecie Warszawskim, potem również na innych uczelniach, w studenckich kołach naukowych i firmach high-tech w Polsce i za granicą.